Filtruj według

Cena
Producenci
ROZMIAR ODZIEŻY
Filtruj

Manchester United: koszulki i akcesoria dla kibiców

Pokaż 1 - 3 z 3 elementów

Manchester United: koszulki i akcesoria 

Manchester United Football Club - Zespół powstał w 1878 roku jako Newton Heath LYR Football Club. W 1902, dziesięć lat po dołączeniu do The Fotball League i sześć lat przed pierwszym mistrzostwem kraju, był blisko bankructwa i zmienił swoją nazwę na obecną. W 1910 roku Manchester United przeniósł się na Old Trafford, na którym do dziś rozgrywa swoje spotkania (jest trzecim pod względem wielkości stadionem piłkarskim w Wielkiej Brytanii). Klub pod wodzą Matta Busby'ego zdobył Puchar Europy w 1968 roku i było to pierwsze zwycięstwo dla Anglii w tych rozgrywkach. Sukces przypadł dziesięć lat po monachiskiej katastrofie lotniczej, w której śmierć poniosło wielu pasażerów, w tym ośmiu zawodników pierwszej drużyny. 6 listopada 1986 roku trenerem zespołu został Alex Ferguson, który podczas swojej 26-letniej pracy sięgnął po najwięcej sukcesów w historii klubu.

Manchester United jest jednym z najbardziej utytułowanych brytyjskich klubów piłkarskich – dwudziestokrotnie zostawał mistrzem Anglii, zdobył także 12 Pucharów Anglii i czterokrotnie triumfował w rozgrywkach o Puchar ligi. Nic dziwnego, że niejeden sklep oferuje różnorodne akcesoria Manchester United. Ponadto jest jedną z najbogatszych i najpopularniejszych drużyn na świecie. Największymi rywalami piłkarzy z Old Trafford są: Liverpool, Arsenal, Manchester City oraz Leeds United. W 1991 roku klub znalazł się na London Stock Exchange, a w maju 2005 został kupiony za prawie 800 milionów funtów przez rodzinę Glazerów. Manchester United jest marką światową ocenianą przez Forbes na 2,81 miliarda dolarów, co plasuje go na trzecim miejscu wśród klubów piłkarskich, za Realem Madryt i Barceloną.

Sklep z akcesoriami Manchester United

W naszym sklepie kupisz oryginalne i wysokiej jakości koszulki Manchester United. Poczuj się już nie jak kibic, a jak członek ulubionego klubu!