Filtruj według

Cena
Producenci
ROZMIAR ODZIEŻY
Filtruj

Juventus: koszulki i akcesoria dla kibiców

Pokaż 1 - 2 z 2 elementów

Juventus Turyn: koszulki i akcesoria

Juventus Football Club SpA (znany jako Juventus lub Juve) – włoski profesjonalny klub piłkarski założony 1 listopada 1897 roku jako SC Juventus przez grupę uczniów z liceum Massimo d’Azeglio, grający od 1903 roku w biało-czarnych strojach, Zespół ma siedzibę w Turynie. Często jest przez to niepoprawnie nazywany Juventusem Turyn.

Juventus jest najbardziej utytułowanym klubem w kraju – ma na koncie trzydzieści cztery oficjalne tytuły mistrza kraju, trzynaście Pucharów Włoch i siedem Superpucharów Włoch. W rozgrywkach międzynarodowych zespół zwyciężył dwa razy w Lidze Mistrzów, zdobył jeden Puchar Zdobywców Pucharów, a także trzy Puchary UEFA.

Drużyna swoje domowe spotkania od sezonu 2011/2012 rozgrywa na nowo wybudowanym stadionie (Allianz Stadium) liczącym nieco ponad 41 tys. miejsc siedzących. Od sezonu 2014/2015 trenerem jest Massimiliano Allegri, który pół roku przed objęciem tego stanowiska został zwolniony z AC Milanu, gdzie w 2011 jego podopieczni wygrali ligę. W turyńskim zespole zastąpił on rezygnującego z posady Antonio Contego, który doprowadził Juventus do trzech tytułów mistrzowskich z rzędu. Funkcję kapitana drużyny pełni Giorgio Chiellini.